Ceny v Chorvatsku

Ceny v Chorvatsku

“Jaké jsou ceny v Chorvatsku?” – To je častá otázka našich klientů ze zahraničí, hlavně pokud na Jadranu tráví dovolenou poprvé. Nabízíme vám proto krátký přehled cen v Chorvatsku.

Chorvatská valuta je kuna. V přepočtu ne euro: 1 euro = cca 7,50 kuny

Co si můžete koupit za 1 euro nebo za 7,50 kuny?
Můžete si koupit kopeček zmrzliny. Za 7 až 10 kun si můžete v kavárně vypít oblíbenou kávu nebo čaj. Za džus zaplatíte přibližně 15 kun a 0,33 l piva vás bude stát 14 až 20 kun, v závislosti na místě, na kterém ho pijete. Při nočních zábavách utratíte za alkoholické a nealkoholické nápoje o něco více, například za pivo můžete zaplatit až 30 kun.

Pokud při procházce městem vyhládnete, můžete se levně najíst v některém ze stánků rychlého občerstvení. Nabídka je široká: pizza, sendvič, tortilla, sladké nebo slané pečivo apod. A ceny nejsou vysoké. Pečivo můžete najít za 6 – 7 kun a nejdražší sendvič vás nebude stát více než 25 – 30 kun.

Pokud se rozhodnete jít do restaurace, nejlevnější jídlo bude pizza nebo různé druhy těstovin, jejichž ceny se pohybují od 40 do 70 kun. Za večeři pro čtyřčlennou rodinu v místní hospůdce (konobě) zaplatíte přibližně 200 – 350 kun, bez předkrmu, dezertu a nápojů, jejichž ceny jsou podobné jako v kavárnách. Ve vybraných restauracích jsou ceny o něco vyšší, cena večeře zde může narůst na více než 750 kun.

Většina restaurací má při vstupu vystaven jídelníček s cenami. Proto se dříve než si vyberete restauraci, ve které budete večeřet, projděte po městě, prohlédněte si, jaké ceny nabízejí restaurace, konoby a pizzerie. Taková procházka vám může ušetřit pár eur, ale zároveň i zvětšit apetit. Za chutné, domácí jídla se však vyplatí utratit několik eur navíc.

Pokud si plánujete vařit sami, zapamatujte si, že ceny potravin jsou mnohem nižší ve velkých obchodních sítích, než v malých soukromých obchodech. Ovoce a zeleninu doporučujeme nakupovat na tržnici, protože tam najdete čerstvé domácí potraviny, které lidé přinášejí ze svých polí v okolí větších měst a městeček.

Drobné sladkosti jsou velmi oblíbené na plážích. Za jednu palačinku zaplatíte 15 až 20 kun, kobliha stojí 5 až 10 kun a ceny vařené kukuřice se pohybují od 10 do 15 kun.

O tomto webu

Skvělé místo, kde můžete představit sebe a svůj web.